Blog

Jesteśmy w pełni świadome stawki meczów

Dodano: 2015-04-17 02:12:13 (aktualizacja: 2015-04-18 08:21:22)
Paweł / WislaLive.pl

Rozpoczynając przygotowania do sezonu, każdy w głowie rozważa - jaki to będzie czas. Czy uda się osiągnąć cele zespołowe i indywidualne, czy będzie dobra atmosfera w zespole i w otaczającym go środowisku, czy będę szczęśliwa/wy… Te i wiele innych pytań rozbrzmiewają w naszych głowach.

Dziś stoimy przed ostatnim etapem sezonu 2014/2015. Euroligowy Mistrz - USK Praga, którego tak znacząco pokonałyśmy na swoim parkiecie, zagrał kapitalny mecz finałowy i nie pozostaje nic innego, jak tylko pochylić czoła i pogratulować. Samemu jednak można spojrzeć na wszystko z wielkim smutkiem i żalem, jak blisko nas było euroligowe szaleństwo. Na taki sposób rozgrywania Euroligi nie mamy wpływu ale warto podkreślić, że na cztery wychodzące z grupy zespoły, nasze zajęły trzy pierwsze miejsca, a tak niewiele brakowało nam by skończyć zmagania grupowe na trzeciej pozycji. To jest właśnie piękno sportu - granica między wielkim sukcesem i radością, a niezadowoleniem, czasem porażką, jest bardzo cienka.

Obrona tytułu Mistrza Polski jest cały czas aktualna. W sobotę pierwsze spotkanie z rewelacją rozgrywek - Artego Bydgoszcz. Pokonały drugi euroligowy zespół naszego kraju 3:0, czego myślę, że nawet one się nie spodziewały. Mają jako jedyni w naszej lidze zagraniczną zawodniczkę z polskim paszportem co umożliwia im grę czterema zawodniczkami z USA w tym samym momencie. Dość nietypowa sytuacja jak na przepis, że dwie Polki muszą być na boisku. My podchodzimy do tych meczy z wielkim zaangażowaniem i pełną świadomością, o co gramy. Nieustępliwość w obronie, walka w powietrzu i w parterze. Nie zawsze atak wychodzi na miarę możliwości zespołu, dlatego w tych meczach szczególny nacisk będziemy kładły na obronę. Czy nasze założenia i niespodzianki się sprawdzą - to już wyjaśni się w ten weekend.


 


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara