Blog

Mogłyśmy sięgnąć wyżej

Dodano: 2015-03-14 03:19:58 (aktualizacja: 2015-03-15 05:40:18)
Paweł / WislaLive.pl

Minął luty i minęły szanse i nadzieje związane z byciem pośród najlepszych 8 zespołów w Europie. Zabrakło naprawdę niewiele.

Mówiąc w sporcie o optymalnych warunkach w przygotowaniu do meczu, pod uwagę bierze się wiele aspektów. Znaczna ilość z nich była przez nasz sztab trenersko-menadżerski zorganizowana na najwyższym poziomie, nie mamy jednak wpływu na pogodę i lecąc do Turcji nikt nie zakładał, że to ona może być głównym czynnikiem podczas rywalizacji z Galatasaray. Śnieżyca, kosmiczne korki, zagubieni Turcy, którzy bez odśnieżania i zimowych opon próbowali przemieszczać się po Stambule. Istny kabaret - gdy patrzyłyśmy na otaczające nas zachowania. Nikt nawet nie miał łopaty by odśnieżyć chodnik, bądź zmiotki by ułatwić sobie ruszenie zasypanym autem. Ślisko, zimno - to wszystko spowodowało gigantyczne korki, przez które zamiast dojechać do hotelu, mieć czas na odpoczynek i odbyć trening zdążyłyśmy tylko dotrzeć do hotelu. Podróż, normalnie zajmująca 15minut, trwała wieczność...


Wewnętrznie czuję, że mogłyśmy sięgnąć wyżej. Niuanse na tym poziomie są jednak niewybaczalne i mecze, które są do wygrania, trzeba wygrywać, w przeciwnym razie nie ma możliwości, by sięgać swoich celów. Mój występ w Eurolidze skończył się tylko na nadziejach. Trener miał w tym sezonie zawodniczki, którym ufał bardziej i częściej korzystał z ich usług. Na takie decyzje nie ma się wpływu i tylko mocno trenując i pracując można marzyć, że kiedyś będzie inaczej, a może w moim przypadku, po prostu będzie jak dawniej. Szkoda... Kończąc zeszły sezon i notując udany występ w eliminacjach do Eurobasketu, miałam inne marzenia.

Polska liga to inna bajka - tu mamy przepis, na podstawie którego dwie rodowite zawodniczki muszą być na parkiecie. Sytuacja naszego zespołu w tym sezonie jest dość nietypowa jak na taki przepis. Właściwie cały sezon jesteśmy w trójkę, niekończąca się kontuzja Agnieszki Szott-Hejmej i aktualny zabieg Agnieszki Kaczmarczyk nie bilansują się z dołączeniem do nas Magdy Ziętary. Hmm... Nawet nie chcę myśleć, jak miałybyśmy grać bez jej osoby w naszych szeregach. Mimo wszystko jesteśmy z bilansem niepokonanego zespołu. 22-0 plus 2 mecze w Pucharze Polski - wow! To naprawdę brzmi dumnie i może skłania do przemyśleń, czy nie warto byłoby skorzystać z polskich zawodniczek w większym wymiarze w Eurolidze.

Faza play-off to etap najważniejszy dla rozstrzygnięcia rozgrywek. Nasi przeciwnicy będą klarować się z biegiem wydarzeń. Pierwszy - mocno przebudowana w trakcie sezonu Ślęza Wrocław, w której występują naprawdę dobrze wszystkim znane nazwiska, a więc rywalizacja zapowiada się ciekawie. Następnie... Nie, nie, nie - dopóki nie przejdziemy pierwszego etapu, nie mamy prawa myśleć o kolejnych zespołach.

Ostatnim aspektem, którym baaaardzo chcę się z Wami podzielić jest Mecz Gwiazd 2015. Będąc w centrum całego zamieszania nadal nie mogę wyjść z wrażenia, jakie zrobiła na mnie organizacja tego przedsięwzięcia. Wszystko było na najwyższym poziomie. Kosmiczny widok - hala wypełniona po brzegi, ogień, muzyka, występy, billboardy, speaker, a raczej wodzirej. To wszystko dało wydźwięk prawdziwie fantastycznej imprezy - dla mnie osobiście niezapomnianej i najlepszej ze wszystkich, w których mogłam uczestniczyć. Sam mecz stał na dobrym poziomie, choć przy tak dużej ilości przerw (aż 4 w każdej kwarcie) wymagał od nas ciągłego dogrzewania się i wielkiej koncentracji. Reprezentacja to zaszczyt i honor, dlatego ogromnie cieszy mnie fakt, że przed nami Eurobasket, o którym zacznę myśleć, gdy tylko skończy się sezon, ponieważ już 5 maja rozpoczynamy zgrupowanie.

Do zobaczenia na R22 - czy R20? Zmiany Urzędowe są czasem niezrozumiałe. Tak czy siak - niech moc będzie z NAMI!!!! 


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara