Blog

XXXI Memoriał W. Tumidajewicz i J. Moszczaka (16-17.06.2012r.)

Dodano: 2012-06-24 10:09:36 (aktualizacja: 2012-06-25 09:45:20)
Marco / WislaLive.pl

W poprzedni weekend w hali TS Wisła Kraków odbył się coroczny turniej piłki siatkowej dziewcząt. Wzięły w nim udział zawodniczki urodzone w roku 1995 i młodsze.

Do rywalizacji przystąpiło aż 12 drużyn z następujących klubów: Wisła Kraków, Pogoń Paleo Proszowice, UKS Jedynka Tarnów, BUT SPORTUR Głogów, Stal Mielec, SMS EDU-SPORT Bielsko-Biała, Salos Kraków, MUKS 5 Sandomierz, UKS Culmen Chełmno.

Pierwsze spotkania odbyły się w sobotę o godzinie 9:00, na czterech boiskach. Dwie grupy po 6 zespołów, w ciągu jednego dnia rozegrały aż 5 spotkań. System „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów okazał się nie lada wyzwaniem dla młodych zawodniczek. Na szczęście była też chwila oddechu, bo około godziny 14.00 drużyny udały się na przerwę obiadową. Miały niewiele czasu na regenerację sił, ale ich młode organizmy zdały egzamin celująco. Trzeba też zaznaczyć, że pogoda nie sprzyjała naszym podopiecznym, gdyż temperatura na dworze przekraczała 25°C.

Obie grupy prezentowały wysoki poziom, dzięki czemu rywalizację młodych siatkarek oglądało się z wielką przyjemnością. Mimo zmęczenia, ambitnie podchodziły do każdego spotkania. 

Galeria 1...>>>

Drużyna II Wisły Kraków po pierwszym dniu zmagań zakończyła rywalizację w grupie na IV miejscu, natomiast I drużyna Wisły Kraków zajęła I lokatę w grupie, przegrywając jedynie z Pogonią Paleo Proszowice(1:2). Mimo tego stosunek setów był dla wiślaczek korzystniejszy, dlatego w niedzielę o godzinie 12:00 zagrały w Finale z UKS Culmen Chełmno. Ambitnie walcząca drużyna przyciągnęła na halę wielu kibiców, rodziny, ale także wiele osób związanych głównie z siatkówką. Po zaciętej rywalizacji, UKS Culmen Chełmno pokonało Wisłę 2:0 i tym samym zwyciężyło cały turniej.

My natomiast cieszymy się ogromnie z drugiego miejsca w tak ważnym dla nas turnieju, bo dziewczęta pokazały, że potrafią walczyć i zwyciężać. Czekamy na kolejne sukcesy tych młodych i ambitnych dziewcząt, które prezentują się coraz lepiej na tle innych zespołów. Jest zatem nadzieja, że już niedługo dołączymy do czołówki i będziemy walczyć o najwyższe cele.

Galeria 2...>>>

Nagrody indywidualne w naszym zespole otrzymały:

MVP turnieju została Gabriela Mastek
Najlepiej blokującą okazała się Aleksandra Fijałkiewicz-Petryka
Najlepszymi zawodniczkami Wisły były: kapitan Aneta Grela i Aleksandra Petryka
Nagrodę indywidualną, ufundowaną przez żonę pana J. Moszczaka otrzymała Ewa Duran.
Nagrodę dodatkową ufundowała Iwona Kuskowska (wychowanka TS. Wisła), która uznała Sylwię Wąsik za najbardziej perspektywiczną zawodniczkę.

Sponsorem turnieju, jak i całej sekcji młodzieżowej, jest firma Tauron, której serdecznie dziękujemy za wsparcie.

szyszka


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara