Blog

Wielkie odliczanie

Dodano: 2012-05-07 11:45:09 (aktualizacja: 2012-05-07 22:54:54)
Marco / WislaLive.pl

Już tylko 11 dni dzieli nas od najważniejszej części tego sezonu. W dniach od 18 do 20 maja rozgrywać będziemy Finałowy Turniej Mistrzów, w którym cztery najlepsze zespoły z grup rywalizować będą o wejście do I Ligii Siatkówki Kobiet.

Nasza drużyna, ku radości wszystkich, zwyciężyła IV grupę, pokonując trzykrotnie zespół  BKS Szóstkę Black Red White. Najbardziej cieszy fakt, że podczas trwania sezonu zasadniczego, dwukrotnie to BKS górował nad nami. Nikt więc (oprócz nas) nie spodziewał się więc tak dobrego wyniku podczas spotkań play off. Przyznam, że najtrudniejszy i najbardziej wyrównany był pierwszy mecz na terytorium „wroga.” Rywalizacja zakończyła się dopiero w piątym secie i to wynikiem 16:14. Naprawdę nie było to łatwe zwycięstwo, bo nasze przeciwniczki nie pozwalały nam odetchnąć ani na chwilę, walcząc ofiarnie o każdą piłkę. Tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa, i to dwukrotnego, w hali w Biłgoraju. Trzeci i ostatni „bój” stoczyłyśmy już na własnej hali, niesione dopingiem naszych wspaniałych kibiców. Biłgoraj poległ po raz trzeci, a my mogłyśmy cieszyć się awansem wspólnie z wypełnioną po brzegi halą przy Reymonta 22.

Ks. Jacek Stryczek: Tylko słabeusz boi się rywalizacji!...>>>

Chwila oddechu i zaczęła się intensywna praca. Podczas gdy inni korzystali z pogody i wolnego dłuuuuuuugiego weekendu majowego, nasza dzielna drużyna i oczywiście nie mniej dzielny sztab szkoleniowy, przystąpiła do pracy. Nie mamy już teraz czasu na odpoczynek i relaks, bo do decydujących meczy zostało 11 dni. Plan pracy mamy dokładnie ustalony i przemyślany. Staramy się, pomimo przerwy w graniu, nie stracić czujności i utrzymać dobrą formę. Trenerzy zaplanowali na ten i przyszły tydzień kilka sparingów. Pomimo, że sezon dobiega końca, dla nas tak naprawdę teraz się zaczyna. Pracowałyśmy od sierpnia, żeby być tu, gdzie teraz jesteśmy i jak na razie wszystko idzie zgodnie z założeniami. Mam więc nadzieję, że po 18 maja nadal będą nam „sprzyjały wiatry.” 

Zadecyduje piąte spotkanie...>>>

Czekamy z niecierpliwością na decyzję PZPSu o miejscu, w którym Turniej Mistrzów zostanie rozegrany i zaczynamy odliczanie. 11...

(szyszka)

Skład na turniej finałowy:

1. AGH Galeco Wisła Kraków
2. Joker Świecie
3. Budowlani Toruń
4. Sokół 43 AZS AWF Katowice

 


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara