Blog

Kolejny turniej MLRS za nami

Dodano: 2014-06-03 12:01:38 (aktualizacja: 2014-06-08 19:28:34)
Marco / RadwanSport

Ostatni sprawdzian przed Wielkim Finałem MLRS za nami. 31 maja 2014 r. - dzień przed świętem wszystkich dzieci odbył się siatkarski turniej w ramach Małej Ligi Radwan Sport.

Już od 9:00 na hali AWF pracę rozpoczęli organizatorzy. Rozkładanie, numerowanie boisk, przygotowanie stoiska z gastronomią, szatni dla zawodników, kącika zabaw dla dzieci (o tym opowiemy jeszcze później ;) ). Tym wszystkim zajęli się jak zawsze zaangażowani instruktorzy i przyjaciele Radwan Sport.

Od 10 rozgrzewkę rozpoczęli najmłodsi. Niezawodny trener Tomek Wątorek przygotował na dziś specjalny zestaw ćwiczeń z balonami. To dopiero była super zabawa! ;) Po tak dobrym przygotowaniu oraz zajęciu przygotowanych wcześniej boisk rozpoczęła się najważniejsza część turnieju. W każdym meczu było widać 100% zaangażowania i walki o każdy centymetr parkietu. Wszystkie spotkania odbywały się w duchu fair play a naszym sportowcom uśmiech nie znikał z twarzy! Rywalizacje w klasach 1-3 wygrali bracia Leon i Tymon Ombach, zdobywając dla siebie i dla swojej szkoły (SP nr 5) 12 punktów! Gratulujemy! 

Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na konkurs, w którym swoich sił spróbowało wielu rodziców. Ich zadaniem było jak najdłużej odbijać piłkę sposobem górnym lub dolnym tak, żeby nie spadła na parkiet. Musimy przyznać, że poziom był bardzo wysoki a wyłonienie zwycięzcy trwało dość długo.

Kiedy na hali pojawili się nieco starsi uczniowie z klas 4-6 rozpoczęło się spotkanie z naszą gwiazdą – Lucyną Borek. Ekstraklasowa siatkarka odpowiedziała na każde pytanie zadane przez dzieci. Dowiedzieliśmy między innymi kiedy rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką i jak dużo czasu spędza na treningach. Każdy z zawodników otrzymał od Lucyny Borek pamiątkową kartę z jej autografem. Nasz gość wyróżnił również specjalną nagrodą MVP najlepszych zawodników turnieju. A zostali nimi: Magdalena Put (SP111), Mateusz Piławski (SP111) oraz Oliwia Kalarus (SP61). Gratulujemy!

Ale to nie był koniec emocji! Dla uczniów klas 4-6 turniej dopiero się rozpoczął. Siatkarzy i siatkarki do rozgrywek przygotował trener Marceli Gabryel. Możemy być pewni, że po tak profesjonalnej, siatkarskiej rozgrzewce każdy mógł bez obaw przystąpić do gry.  Rywalizacja starszych uczestników obfitowała w wiele dobrych akcji i zagrań. Tutaj też nikt łatwo nie oddawał zwycięstwa! Pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej zajęły Julia Pietrzak i Katarzyna Wójcik z SP 111. Gratulujemy! ;) Tutaj również nasz gość Lucyna Borek wyróżniła najlepszych zawodników. Nagrodę MVP otrzymali Wiktoria Marczykiewcz (SP95) oraz najmłodszy spośród startujących Filip Hołuj (SP95). 

Kiedy zawodniczki i zawodnicy  rozgrywali swoje mecze ich młodsze rodzeństwo spędzało czas w kąciku zabaw. Mnóstwo atrakcji dla maluchów przygotowały panie ze stowarzyszenia „Przestrzeń spotkania”. Dziękujemy im za zaangażowanie i za świetną atmosferę jaką zafundowały najmłodszym.

Wszystkim siatkarkom i siatkarzom gratulujemy występu w turnieju. Mogliśmy zauważyć ogromny postęp w umiejętnościach siatkarskich KAŻDEGO z was! Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy postanowili spędzić z nami sobotnie przedpołudnie.

Już teraz zapraszamy na Finał MLRS, który odbędzie się 22 czerwca o godzinie 13! Mamy nadzieję, że jeszcze w większym gronie spotkamy się na ekstra (jak zawsze ;) ) radwansportowej zabawie z siatkówką! ;) 


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara