Był niegdyś taki mecz...

25.09.2004 - Najwyższa porażka ... najwyższą wygraną

Dodano: 2014-02-14 21:05:47 (aktualizacja: 2014-02-16 22:03:14)
(MARCIN) / WislaLive.pl
foto:historiawisly.pl

25 września 2004 roku, "dream team" stworzony Henrykowi Kasperczakowi przez Bogusława Cupiała, w 7 kolejce polskiej ekstraklasy wystąpił w Lubinie przeciwko tamtejszemu Zagłębiu.

"Jeszcze nigdy tak wysoko nie przegrałem" - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec "Miedziowych" Drażen Beszek. Jego podopieczni zostali przez Białą Gwiazdę zdemolowani, przegrywając 1-7. Wynik ów to najwyższa porażka w historii ekstraklasowych bojów lubinian, a zarazem najwyższa ligowa wygrana Wisły w erze Telefoniki.

Dwie bramki dla Wisły zdobył Żurawski. Także dwie Marek Zieńczuk (na zdjęciu), który dzień wcześniej obchodził 26 urodziny. Po jednej dołożyli Frankowski, Gorawski i Kuźba, a honorowe trafienie dla Zagłębia (na 1-3) było dziełem Piętki.

Wspomniany wcześniej Beszek pokusił się na łamach tygodnika "Piłka Nożna" o ciekawy komentarz. "Lepiej przegrać 1-7 i grać ofensywnie, niż bronić się cały mecz i ulec 0-1, bo punktów w obu przypadkach i tak nie ma" (ciekawe czy podobnie myśleli Ci, których desygnował on do gry?). Chorwat od 20 minuty kierował swym zespołem z trybun, po tym, jak arbiter Robert Małek wyrzucił go z ławki rezerwowych za kopnięcie butem piłkarskim w kierunku asystenta arbitra. 

Wisła w Lubinie zagrała w składzie: Majdan - Baszczyński, Kłos, Głowacki, Stolarczyk - Gorawski (75, Kwiek), Cantoro,  Szymkowiak (68, Kukiełka), Zieńczuk - Frankowski, Żurawski (68, Kuźba). Zagrała wybitnie, jeśli chodzi o uruchamianie napastników prostopadłymi podaniami. Nic więc dziwnego, że jej fani z nadzieją spoglądali na rewanżową batalię z Dinamem Tbilisi, którą trójkolorowy team miał rozegrać pięć dni później. W stolicy Gruzji naszpikowana "gwiazdami" Biała Gwiazda zagrała jednak fatalnie, kończąc pewien rozdział najnowszej historii krakowskiego klubu.


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara