Był niegdyś taki mecz...

Najstarsi pierwszoligowcy nie zrobili sobie krzywdy

Dodano: 2014-05-16 07:42:02 (aktualizacja: 2014-05-18 11:44:57)
Marco / historiawisly.pl / Echo

16 maja 1990 w Chorzowie, krakowska Wisła zremisowała z tamtejszym Ruchem 1:1. Spotkanie rozegrano w ramach 28.kolejki.

Trener wiślaków Adam Musiał dotrzymał słowa i w meczu najstarszych pierwszoligowców dał szansę występu kilku rezerwowym graczom. O ile na boisku panowała pokojowa atmosfera, drużyny nie zrobiły sobie krzywdy, dzieląc się punktami, na trybunach było gorąco i dochodziło do starć między kibicami z Chorzowa i Krakowa.

Pierwszego gola strzelili gospodarze. Po dośrodkowaniu Probierza precyzyjną "główką" popisał się Bąk. Wyrównał Moskal, a współautorami byli wprowadzeni po przerwie Lewandowski i Marzec, którzy przeprowadzili składną akcję.

Generalnie jednak zawodnicy nie wkładali w walkę na murawie maksimum sił. Na początku przewagę miał Ruch, a doskonałą pozycję strzelecką zmarnował Bąk. W drugiej połowie groźniej atakowała Wisła , ale uwidoczniło się to zaledwie jednym golem.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: Bąk 22' - Moskal 67'

Sędziował: Władysław Dąbrowski (Warszawa)

Wisła Kraków: Bobrowicz - Bożek (Lewandowski 62'), Głownia, Małek, Szczurek - Szewczyk, Moskal, Lipka, Wójtowicz - Jelonek (Marzec 46'), Przytuła