News

Bitwa o 5 miejsce. Korona vs Wisła

Dodano: 2017-05-17 13:01:01 (aktualizacja: 2017-05-18 20:03:48)
Norf / wislalive.pl

Starcie, które zawsze elektryzuje, dziś ma dodatkowy smaczek. Oba zespoły mają jeden cel i to Wisła przystępuje do meczu z lepszej pozycji

Banda świrów Macieja Bartoszka

Dzisiaj w Kielcach czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Korona, podobnie jak BG, to drużyna swojego boiska. Dodatkowo trener Bartoszek przywrócił charakter drużynie,  z którego była znana za czasów Leszka Ojrzyńskiego. Nawet fakt, że szkoleniowiec, który rzutem na taśmę wprowadził swoją drużynę do grupy mistrzowskiej, po sezonie opuści zespół, nie wpłynął na dobrą dyspozycję Koroniarzy. Nasi dzisiejsi rywale z podniesionym czołem rywalizują z pretendentami do mistrzostwa, skutecznie wpływając na ukształtowanie czubka tabeli. Na dzień dzisiejszy to my wyprzedzamy Koronę o jeden punkt i jedno miejsce. Po 33 kolejkach zajmujemy 5 lokatę z dorobkiem 23 oczek.

Drużyny własnego terenu

Mimo, iż gospodarze dzisiejszego starcia w rundzie finałowej jeszcze nie wygrali, udało się jednak im urwać punkty najsilniejszym, remisując z Jagiellonią i Lechią, a z Lechem, będąc o krok dokonania takiego wyczynu, przegrywając 2:3. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego, podzielili się z kolei punktami z Legią. Mimo tych imponujących rezultatów, Koroniarze na zwycięstwo czekają od 5 spotkań. Podobnie wygląda dziś sytuacja BG. Nasza seria jest o jeden mecz krótsza. 3 mecze o pełną pulę, to jedynie remis w stolicy i porażki, bez zdobytej bramki, z Lechią i Jagiellonią. Scyzoryki zdecydowanie najsilniejsi są przed własną publicznością. Dodatkowo to drużyna bezkompromisowa. W stolicy województwa Świętokrzyskiego w tym sezonie padły ledwie 2 remisy, w pierwszej i ostatniej kolejce. Wisła taką potęgą jak przy R22, w delegacjach niestety nie jest. Nasz dorobek z tych rozgrywek, to 3 wyjazdowe zwycięstwa.

Głowa na kolejny rok z nami!

Niestety, dalej swoje urazy leczą Maciek Sadlok i Mateusz Zachara, w związku z czym nie zobaczymy ich dziś na boisku. Podobnie jak zmagającego się z wirusem Michała Buchalika. Do gry, po pauzie za kartki wraca za to kapitan. Arek Głowacki właśnie przedłużył swoją umowę o kolejny rok!

W drugiej ekipie do zdrowia wraca najlepszy strzelec drużyny Jacek Kiełb. Napastnik ustrzelił w tym sezonie tyle samo bramek, co nasz najlepszy snajper – Rafał Boguski – 9. Dalej trener Bartoszek nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Diawa i Micańskiego. Za to Palanca i Grzelak narzekają na urazy, ale raczej powinniśmy się spodziewać i udziału w spotkaniu.

Dwa razy lepsi

Historia ligowych starć obu drużyn liczy 27 gier. Dwa razy lepsza jest BG, która wygrała 12 z nich, podczas gdy rywale 6. 9 Meczów zakończyło się podziałem punktów. Stosunek bramkowy wynosi 41-23. Ostatnia nasza wygrana na Kielecczyźnie miała miejsce w 2013 roku. W sumie w XXI wieku zaledwie dwa razy udało się tego dokonać. Najczęściej na terenie scyzoryków padają remisy, chociaż w ostatnich latach Koroniarze często wykorzystują atut własnego boiska. W trwających rozgrywkach oba zespoły solidarnie wykorzystały właśnie tą przewagę, wygrywając u siebie, najpierw Korona 1:0, a niedawno Wisła 2:0

Nowy człowiek

Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Łukasz Bednarek, wyjątkowo niedoświadczony sędzia na boiskach Ekstraklasy. W najwyższej lidze Koszalinianin poprowadził w tym sezonie ledwie cztery pojedynki. Poprzednie rozgrywki to jedynie debiut, w meczu o pietruszkę, zremisowanym przez Wisłę ze Śląskiem. 35 latek ma na koncie 21 spotkań w tym sezonie, w których pokazał 65 żółtych, 5 czerwonych kartek i podyktował 8 rzutów karnych.

O przełamanie

Możemy spodziewać się wyrównanego, intensywnego starcia. Obecnym celem obu ekip jest zajęcie piątej pozycji na koniec rozgrywek. Oba zespoły z pewnością będą zdeterminowane, żeby przerwać swoje złe serie meczów bez zwycięstwa. Ostatnia kolejka zakończyła się 3 dni temu, a Wiślacy mieli jeden dzień więcej na regenerację, co w tej fazie sezonu może okazać się kluczowe. Liczymy na dobre zawody, wygrane oczywiście przez BG!

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara