News

CLJ: Cenna wygrana z Progresem. Teraz czas na Stomil

Dodano: 2018-03-14 12:43:52 (aktualizacja: 2018-03-16 14:17:12)
Redakcja / WislaLive.pl

W miniony weekend wystartowała runda wiosenna zmagań w CLJ. Juniorzy krakowskiej Wisły odnieśli niezwykle istotne zwycięstwo nad AS Progres 1-0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Damian Korczyk. W sobotę Wiślaków czeka batalia ze Stomilem Olsztyn.

DERBY ZNÓW DLA WISŁY

Gospodarzem starcia z Progresem miał być Progres i był... ale tylko formalnie. Mecz rozegrano bowiem na sztucznym boisku w Myślenicach, na którym wielokrotnie grała już Wisła U19.

Obie ekipy przystąpiły do zmagań osłabione. W Progresie nie zagrał Karol Stanek (odszedł do Widzewa) oraz Tomasz Kurek (kontuzja). Wśród podopiecznych Mariusza Jopa na plac gry nie wybiegli kontuzjowani Adrian Grzybek i Michał Banik. Po raz drugi w tym sezonie w podstawowej "11" BG pojawił się natomiast Damian Korczyk (pierwszy mecz na inaugurację z Resovią okupił zejściem w 39 minucie z powodu złamiania ręki). "Kori" zagrał tym razem nie na lewej obronie, a na lewym skrzydle i był to "strzał w dziesiątkę" trenera Jopa, bowiem lewonożny piłkarz strzelił jak się okazało jedynego i zwycięskiego gola.

Wygrana cieszy, ale należy podkreślić, że nie przyszła ona Wiśle U19 łatwo. Po pierwszych 15 minutach i utracie gola, Progres zaczął przejmować inicjatywę. Jeszcze przed przerwą "gospodarze" mogli wyrównać. Po faulu Daniela Morysa arbiter podyktował dla nich rzut karny. Do piłki podszedł Szymon Gwiazda, lecz jego intencję wyczuł Kacper Chorążka. "Chorąży" ogólnie bronił w całym meczu bardzo pewnie i jemu śmiało można przyznać miano "MVP" batalii.

W drugiej odsłonie ponownie na siebie zwrócił uwagę Gwiazda (latem testowany w Garbarni). Po centrze jednego z kolegów, strzelił on nozycami w poprzeczkę. Wisła mogła postawić kropkę nad i chwilę potem, lecz dobrze prezentujący się Maciej Śliwa nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a Patrykowi Plewce do szczęścia zabrakło lepszego zamknięcia akcji.

Co ciekawe, w obecnym sezonie Wisła pokonała Progres po raz drugi. co może mieć niebagatelne znaczenie przy końcowym podliczaniu punktów.

TERAZ CZAS NA STOMIL

W najbliższą sobotę Wislacy (znów w Myślenicach) zagrają ze Stomilem Olsztyn. W Olsztynie Wisła wygrała 1-0 po golu pauzującego obecnie z powodu urazu Michała Banika.

To i tym razem może być niełatwa potyczka. Stomil sezon zaczął słabo, bowiem od 1 tylko remisu w pierwszych ośmiu meczach. Potem jednak potrafił ograć Progres i Resovię, a także urwać punkty Polonii Warszawa oraz Motorowi.

Na inaugurację wiosny olsztynianie przegrali w Pruszkowie ze Zniczem bardzo nieznacznie, bo tylko 0-1.