News

CLJ: Wisła krakowska lepsza od płockiej

Dodano: 2017-10-07 20:15:17 (aktualizacja: 2017-10-10 18:53:47)
Redakcja / WislaLive.pl

Juniorzy krakowskiej Wisły ograli w 10 kolejce CLJ Wisłę Płock 1-0, umacniając swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli.

Podopieczni Mariusza Jopa zagrali w tym meczu jednym zawodnikiem urodzonym w 1999 roku w pierwszym składzie. Tym razem był to Miłosz Stawowy, ustawiony na pozycji stopera. Kacper Chorążka i Piotr Świątko otrzymali szansę zmierzenia się w drużynie seniorów z Termalicą, a Adrian Grzybek ustąpił tym razem miejsca w "11" Maciejowi Śliwie. "Starachowicki Reus" to utalentowany gracz z rocznika 2001. Innym jego rówieśnikiem, desygnowanym do gry od pierwszego gwizdka był tym razem Adrian Gałka. Dla prawego obrońcy Wisły Kraków był to debiut w CLJ u19. Gałka wskoczył w miejsce kontuzjowanego Daniela Morysa.

Wisła Kraków męczyła się z Wisłą Płock, ale zwyciężyła zasłużenie. Goście chcieli neutralizować wysokim pressingiem zamiary krakowian już we wstępnej fazie budowania ofensywnych akcji. Często się to im udawało, czasami nie. Okazję na gole mieli m.in: Mateusz Wyjadłowski, Franciszek Wróblewski, Maciej Śliwa czy Patryk Plewka, ale do siatki tym razem trafił tylko ten ostatni. 

Dopadł on do prostopadłej piłki z głębi pola (inteligentnie w tej sytuacji zachował się Śliwa nie trącając futbolówki), zabiegł drogę defensorowi z Płocka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Juniorzy Białej Gwiazdy zgromadzili po 10 kolejkach 21 punktów i umocnili sw a pozycję w czołówce tabeli. Rok temu Wisła po kolejce nr. 10 miała punktów 11, a 21 oczek zapisała na swoje konto po kolejce 18 i pierwszym meczu rundy wiosennej.

Drużyna trenera Jopa szlachetnie walczy o utrzymanie w CLJ w tym sezonie 9zostanie w każdej z grup tylko po 6 ekip). najlepszym nadal jej strzelcem jest Adrian Grzybek (4 gole).

Skład z meczu z Wisłą Płock:

Loranc - Gałka, Jeziorski, Stawowy, Żółkoś - Wyjadłowski (Rak), Laskoś, Skórski, Śliwa (Grzybek)- Plewka (Sotwin), Wróblewski (Handzlik). 


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara