News

Derby w cieniu zmiany trenera.

Dodano: 2017-12-13 14:06:26 (aktualizacja: 2017-12-23 20:58:50)
Norf / wislalive.pl

Od niedzieli najgorętszym tematem pod Wawelem jest zmiana szkoleniowca w Wiśle, jednak dziś wszystkie sprawy schodzą na boczny tor. Dziś jest dzień 197. Świętej Wojny!

 

Wiślacy z krwi i kości

 

Po dwóch porażkach przed własną publicznością przychodzi czas na jeden z najważniejszych meczów w sezonie. W niedzielę pracę stracił Kiko Ramirez i w dzisiejszym spotkaniu BG poprowadzi znany nam duet Radosław Sobolewski – Kazimierz Kmiecik. Od 1 stycznia zespół przejmie kolejny Hiszpan, Joan Carillo. Przed kolejnymi derbami Wisła zajmuje 8. Pozycję z dorobkiem 29 punktów, podczas gdy nasi rywale są na 13. Miejscu, gromadząc na swoim koncie 19 oczek.

 

Lepiej na wyjazdach

 

Wisła notuje właśnie serię 3 meczów bez zwycięstwa, co więcej 2 ostatnie mecze, to przegrane z Górnikiem i Wisłą Płock przy R22. Dużo lepiej wygląda w ostatnim czasie bilans meczów wyjazdowych. Dzięki remisom w Niecieczy i Poznaniu, a także wygranej we Wrocławiu, od 3 meczów pozostajemy bez porażki w delegacjach. Sąsiadka zza Błoń z kolei, jest niepokonana u siebie od 4 spotkań. W niedzielę nasi dzisiejsi przeciwnicy ulegli 0:1 w Poznaniu.

 

Powrót Głowy

 

Sytuacja kadrowa w porównaniu do spotkania z Nafciarzami uległa nieco poprawie. Do gry, po zawieszeniu wraca nasz kapitan Arkadiusz Głowacki. Poza tym wciąż kontuzjowani są

Fran Vélez, Iván González, Zdenek Ondrásek oraz Marko Kolar. W drużynie Michała Probierza zabraknie leczącego uraz Damiana Dąbrowskiego, a występ Miroslava Covilo pozostaje pod znakiem zapytania. Najskuteczniejszym graczem Pasów jest Krzysztof Piątek, autor 9 trafień.

 

Czas na wygraną po drugiej stronie


Dzisiejsze derby będą 197-mymi w historii. Na poziomie ligowym doszło do 79 takich meczów. Wiślacy wygrali 33, 22 zakończyły się remisami, a 24 porażkami BG. Wisła prowadzi oczywiście również w bramkach, 119 – 83. W sierpniu przy R22 wygraliśmy 2:1, po dwóch trafieniach Carlitosa. Przy Kałuży jednak gra nam się wyjątkowo ciężko. Ostatnio na boisku naszej odwiecznej rywalki wygraliśmy w 2011 roku, od tego czasu zanotowaliśmy 2 remisy i 3 porażki.

 

 

 

Arbitrem dzisiejszych derbów będzie Krzysztof Jakubik

 

 34 latek poprowadził w tej kampanii 14 meczów, w których pokazał 51 żółtych kartek; 3 czerwone i 12 razy wskazywał na wapno. Sędzia z Siedlec gwizdał w  przegranym meczu Wisły w Lubinie, a także wygranych przy R22 starciach z Piastem i Sandecją. Nasi rywale spotkali się z Jakubikiem przy okazji przegranego meczu w Kielcach. Arbiter ten wziął już udział w Świętej Wojnie, w 2015 roku, kiedy przy Kałuży padł wynik 1:1.

 

 

Dziś problemy nie grają roli

 

Kiedy pierwszy raz w tym sezonie przystępowaliśmy do derbowego starcia, byliśmy w dużo lepszej sytuacji. To my byliśmy na fali wznoszącej, podczas gdy przeciwnicy znajdowali się w głębokim dołku. Dziś to Wiślacy borykają się z wieloma problemami, kiedy nasza sąsiadka podnosi się z kolan i zaczyna się piąć w górę ligowej drabinki. Derby jednak rządzą się swoimi prawami. W sierpniu o krok było od katastrofy, uratowała nas czerwona kartka dla zawodnika pasów i niesamowity Carlitos. Dlatego dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby podtrzymać prym w Królewskim Mieście i wygrać ten niezwykle ważny mecz. Początek starcia o 20:30.

 

 

NORF


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara