News

Doskonały mecz na zmazanie plamy. Wisła vs Jaga

Dodano: 2017-09-30 14:00:07 (aktualizacja: 2017-10-01 16:20:46)
Norf / wislalive.pl

 

Jak się rehabilitować, to w starciach z najlepszymi. Jagiellonia, która dziś zawita przy R22 do nich z pewnością należy.

W końcu w elicie

Powiedzieć, że poprzedni tydzień nie był zbyt udany dla BG, to nic nie powiedzieć. Dwie porażki w Kielcach, w katastrofalnym stylu, za nami. Nowy mecz i nowy rywal przed nami. Tym razem do Krakowa zawita Jagiellonia. Przed rozpoczęciem rozgrywek w zespole z Podlasia doszło do roszady na ławce trenerskiej. Michała Probierza, zastąpił Ireneusz Mamrot, który dotychczas piął się cierpliwie po szczeblach polskiego futbolu, aby w końcu przejąć drużynę z Ekstraklasy. I to „niebyle jaką” drużynę. Jaga to w końcu wicemistrz kraju. Wprawdzie styl gry pozostawia wiele do życzenia i sporo mu brakuje, do tego jaki „żółtoczerwoni” prezentowali jeszcze rok temu, jednak wyniki w dalszym ciągu są niezłe. Nasi rywale zgromadzili dotąd 18 punktów, dzięki czemu zajmują 4. miejsce. 2 oczka mniej mają na swoim koncie Wiślacy, co sprawia, że zajmują 7. lokatę.

Wisła u siebie, Jaga na wyjazdach. Dziś remis?

Po niepowodzeniach na Kielecczyźnie pora wrócić do Krakowa. Tu Wiśle idzie w tym sezonie znacznie lepiej niż na wyjazdach. Przede wszystkim u siebie jesteśmy niepokonani. 4 spotkania ligowe przy R22 to 3 wygrane i 1 remis, do tego bilansu należy dorzucić wygraną w PP nad Wisłą Płock. Te statystyki pokazują, że obiekt przy Reymonta znowu staje się twierdzą nie do zdobycia . Z kolei Białostocczanie lepiej radzą sobie w delegacjach, gdzie trzykrotnie wygrali, dwa razy zremisowali i nie ponieśli żadnej porażki. W sumie nasi rywale od trzech spotkań pozostają niepokonani. Najpierw zremisowali po drugiej stronie błoń i w Gdańsku, a w ubiegłym tygodniu pokonali przed własną publicznością, Legię 1:0. Na początku sezonu Duma Podlasia próbowała swoich sił w eliminacjach do LE, jednak o ile z Gruzińskim Dinamem Batumi wygrać się udało, o tyle Azerska Gabala okazała się zbyt silna. Jagiellonia ma za sobą również przygodę w PP, gdzie w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin

Mario znowu w domu

Niestety sytuacja kadrowa Wisły niewiele się poprawiła. Najważniejsze, że do gry wraca w końcu Arek Głowacki, jednak w dalszym ciągu kontuzjowani są Julian Cuesta i Fran Velez. Natomiast Kuba Bartosz, Zdenek Ondraszek i Marek Kolar wracają powoli do treningów z drużyną, jednak na boisku ich dziś zabraknie. Podobnie zresztą jak, najprawdopodobniej Kamila Wojtkowskiego i Ze Manuela, którzy powiększyli listę kontuzjowanych w trwającym tygodniu. Nasi rywale mają problem przede wszystkim na pozycji bramkarza. Urazy przytrafiły się Marianowi Kelemenowi i Damianowi Węglarzowi, w związku z czym władze klubu z Białegostoku zdecydowały się na zakontraktowanie, dobrze w Krakowie znanego Mariusza Pawełka. Wszystko wskazuje na to, że popularny „Mario” zadebiutuje w nowej drużynie, na stadionie, na którym spędził ładnych kilka lat. Do dyspozycji trenera Mamrota po wyleczeniu urazu wraca z kolei inny były Wiślak, Łukasz Burliga. Na boisku oprócz wspomnianych bramkarzy nie zobaczymy też na pewno Marka Wasiluka.

„Teatr koszmarów”

Do tej pory kibice polskiej ligi mogli obserwować 35 spotkań między tymi dwoma drużynami. 18 zwycięstw odniosła w nich BG, 10 Jaga, a 7 zakończyło się remisami. Wiślacy zdobyli 62 bramki, podczas gdy nasi rywale 39. Dla „żółtoczerwonych” mecze przy R22 to prawdziwy koszmar. W XXI wieku odnieśli tu zaledwie jedno zwycięstwo, dwa razy remisując. Tamten sezon potwierdził regułę przewagi gospodarzy. W Białymstoku wygrywała Jaga, 2:1 i 2:0, natomiast w Krakowie BG, 3:1. Pierwszy mecz na Podlasiu, był ostatnim przegranym Wisły podczas czarnej serii, jaka spotkała nas na początku ubiegłych rozgrywek. Natomiast rewanż przy R22, to jedno z najlepszych spotkań w wykonaniu Wiślaków w tamtej kampanii.

 

Tomasz Kwiatkowski poprowadzi dzisiejsze zawody

Warszawiak ma za sobą 8 spotkań w tym sezonie, w których pokazał 33 żółte kartki, 4 czerwone i 2 razy wskazał na wapno. Z naszymi gośćmi spotkał się przy okazji zremisowanego 1:1 meczu ze Śląskiem.  W rundzie finałowej sezonu 2014/15 gwizdał w wygranym przez Jagę 2:1, meczu z BG.

Pełna mobilizacja

Trener Ramirez przed spotkaniem przekonuje, że w drużynie mimo ostatnich niepowodzeń, panuje bardzo dobra atmosfera. Piłkarze w trakcie tygodnia mieli okazję na dodatkową integrację. Są podobno odpowiednio zmotywowani, aby zmazać plamę jaką dali w Kielcach. Trzeba przyznać, że rywal wyjątkowo niewygodny na takie przełamanie, jednak paradoksalnie w spotkaniach z silniejszymi drużynami wyglądaliśmy w ostatnim czasie lepiej. Pozostaje nam tylko kupić bilet (jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy) i głośnym dopingiem wspomóc naszych zawodników z trybun. Początek spotkania o 20:30. Wszyscy na R22!

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara