News

Gramy dalej! W.Kraków - W.Płock 2:1

Dodano: 2017-08-09 10:56:40 (aktualizacja: 2017-08-10 13:58:45)
Norf / wislalive.pl

To drugi w ciągu kilku dni, a czwarty od roku, kiedy Płocczanie wrócili do elity, triumf BG w starciu z imienniczką z Mazowsza. 100-procentowa skuteczność. Ale najważniejszy jest fakt, że awansujemy do 1/8 finału PP, gdzie zmierzymy się z wygranym spotkania między Zagłębiem Sosnowiec, a Koroną Kielce.

Spotkanie pucharowe było okazją dla Kiko Ramireza do wystawienia kilku graczy, którzy ostatnio występowali mniej. Po kontuzjach wrócili Pol Llonch, a także Rafał Pietrzak, w drugiej połowie szansę na debiut otrzymał Martin Kostal. Spotkanie było wyrównane. To goście otworzyli wynik meczu, na początku drugiej połowy, a chwilę później mięli doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu, jednak w dogodnej sytuacji Lebiedyński trafił w słupek. Kilka minut później Ivan Gonzalez już ustawiał piłkę na jedenastym metrze, po faulu na sobie samym. Pewnym uderzeniem Hiszpan doprowadził do wyrównania i od tego czasu wyraźną przewagę przejęli gospodarze. W samej końcówce strzał Tomasza Cywki ręką zablokował Łasicki i sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Po raz drugi pewnym egzekutorem okazał się Gonzalez, który może być rozwiązaniem dotychczasowych problemów ze skutecznością wykonywania rzutów karnych. Przy okazji drugą żółtą kartkę obejrzał defensor Nafciarzy, co niemal zamknęło rywalizację.

Wisła Kraków - Wisła Płock 2:1 (0:0)
0:1 Łukowski 50
1:1 González 56
2:1 González 86
 
Wisła K.: Buchalik - Cywka, González, Arsenić, Pietrzak - Bartosz (77 Košťál), Llonch (70 Małecki), Halilović, Wojtkowski, Boguski (67 Brlek) - Brożek 

Wisła P.: Kryczka - Pîrvulescu, Łasicki, Sielewski, Stępiński - Łukowski, Dźwigała, Furman, Varela (62 Michalak) - Lebedyński (70 Kanté), Piątkowski (90 Merebashvili)
 
Żółte kartki: Pietrzak, Cywka, Llonch, González, Brożek - Pîrvulescu, Łasicki (x2), Michalak, Furman 
 
Czerwona kartka: Łasicki (85)
 
Sędzia: Dominik Sulikowski z Gdańska 
 
Widzów: 7 827

NORF


Spokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara