News

Mecz na szczycie! Zagłębie vs Wisła

Dodano: 2017-08-21 15:03:34 (aktualizacja: 2017-09-06 08:06:40)
Norf / wislalive.pl

Dziś zobaczymy starcie zespołów, które fantastycznie rozpoczęły sezon 2017/18.

Doskonały start

Gospodarze, to jak dotąd jedyny niepokonany zespół, który u siebie nie stracił punktu, ani nawet bramki. W sumie Lubinianie w 5 meczach, puścili jedynie 2 gole i z dorobkiem 11 punktów zajmują 4. lokatę. Drużyna Wisły z kolei wygrała aż 4 z 5 pierwszych spotkań, a w zeszłym tygodniu zwyciężyła w Świętej Wojnie. Podopieczni Kiko Ramireza zgromadzili 12 oczek i przed spotkaniem z „Krecikami” zajmują 2. pozycję. Zwycięzca dzisiejszego meczu samodzielnie zasiądzie na fotelu lidera.

Mistrzowie końcówek

Lubinianie zaczęli sezon od dwóch skromnych zwycięstw po 1:0, w Kielcach i derbach Dolnego Śląska. Następnie zremisowali z Termaliką 1:1, pewnie pokonali Pogoń 3:0, a tydzień temu na ciężkim terenie w Poznaniu powtórzyli wynik z Niecieczy. Miedziowi, podobnie jak BG zameldowali się w 1/8 finału PP, pokonując silną Jagiellonię 2:1. Wiślacy z kolei wykazują się niesłychaną skutecznością w końcówkach. Aż 3 z 4 wygranych zapewnili sobie w ostatnich minutach meczów. Podobnie z resztą było w starciu PP z Wisłą Płock. Tydzień temu w Derbowym starciu, w końcowych fragmentach udało się odmienić losy spotkania z 0:1 do 2:1. Nie obrazimy się na podobny scenariusz także w dzisiejszym starciu.

Duża strata

W ostatnich dniach okazało się, że bardzo bliski zmiany Krakowa na włoską Genoę, jest niezaprzeczalnie jeden z najlepszych zawodników Ekstraklasy Petar Brlek. W związku z dopinaniem transferu, Chorwata zabraknie dziś na Dolnym Śląsku. Jego naturalnym następcą wydaje się rodak, Tibor Halilović, który ładnie pokazał się w spotkaniu derbowym. Poza kreatywnym rozgrywającym, na boisku zabraknie dziś także kontuzjowanych Zdenka Ondraszka i Juliana Cuesty.

Przegląd kadry Miedziowych

Trener Stokowiec najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać jedynie z usług Adriana Błąda. Do dyspozycji trenera Miedziowych będzie za to najlepszy strzelec drużyny, sprowadzony przed sezonem, autor 3 trafień Jakub Świerczok. Kolejny napastnik mogący dziś nękać naszą defensywę, to Patryk Tuszyński, który zasilił szeregi Lubinian w tym tygodniu. Inny ofensywny gracz, który prawdopodobnie pojawi się na murawie to Adam Buksa, były zawodnik akademii Wisły. Doskonałą formę od początku sezonu prezentuje za to niedoszły gracz BG Alan Czerwiński, o którego działacze Wisły mocno zabiegali zimą. Dziś jednak boczny obrońca reprezentuje barwy Zagłębia.

Wiślacka przeszłość

Historia ligowych starć Wisły z Zagłębiem liczy 46 gier. Aż 26 z nich to wygrane BG, 9 Miedziowych i 11 zakończonych remisami. Stosunek bramkowy wynosi 88-46 dla Wisły. Podczas trwającej dekady, Wiślacy nie pozostawili złudzeń kto rządzi w tych starciach, wygrywając aż 18 na 27 spotkań. Lubinianie nie potrafią pokonać Wisły już od 4 meczów. W tamtym sezonie na Dolnym Śląsku padł remis 2:2, natomiast przy R22 Wiślacy zwyciężyli 1:0.

Krzysztof Jakubik rozjemcą.

Arbiter z Siedlec poprowadził w tym sezonie 4 mecze, w których pokazał 13 żółtych kartek, 1 czerwoną i 4-krotnie wskazał na wapno. Do tej pory 34-latkowi nie było dane prowadzić starcia Wisły z Zagłębiem.

Potwierdzić wielkość

Spotkanie z Miedziowymi będzie nie tylko okazją na objęcie po raz kolejny prymu w ligowej tabeli, ale także na 4 zwycięstwo z rzędu, licząc wygraną w Pucharze. Tak dobry start sezonu jest efektem świetnej pracy Kiko Ramireza z zespołem,  ale także nie ma co ukrywać, dużej dozy szczęścia. Mecz w Lublinie będzie szansą na pokazanie wszystkim niedowiarkom, że nasze miejsce, to nie przypadek. Bardzo liczymy dziś na wielkiego Carlitosa, ale także każdego gracza, który wybiegnie dziś na murawę z Białą Gwiazdą na piersi. Początek meczu o 18:00. Do boju Wisełka!

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara