News

O przełamanie znowu z Piastem

Dodano: 2017-09-16 13:58:48 (aktualizacja: 2017-09-17 17:58:07)
Norf / wislalive.pl

 

W poprzednim sezonie na podobnym etapie rozgrywek też mierzyliśmy się z Piastem, wtedy zwycięstwo przełamało serię 7 porażek z rzędu.  

Coraz lepszy Piast

Rywalem krakowskiej Wisły w 7. Kolejce Ekstraklasy będzie Piast. Zespół Dariusza Wdowczyk mimo kiepskiego startu rozgrywek, od jakiegoś czasu zaczął grać lepiej, a przede wszystkim zdobywać punkty. Obecnie Gliwiczanie zajmują 13. Lokatę, z dorobkiem 8 punktów. Forma Wiślaków wydaje się być przeciwieństwem dyspozycji gości. Po bardzo dobrym początku sezonu, zawodnicy BG złapali lekką zadyszkę i spadli na 6. Pozycję. O przełamanie może być trudno ze względu na problemy kadrowe. Zwłaszcza formacja defensywna może być dziś bardzo osłabiona.

I nawet jeśli przegrywasz, to musi krótko trwać.

Trzy spotkania bez zwycięstwa to stanowczo za dużo. Porażki w Lublinie i Gdyni przedzielił remis z Lechią przy R22. W  tygodniu Wiślacy ulegli z kolei Termalice w meczu sparingowym. Mecz z Piastem to odpowiedni moment na przełamanie. Piastunki rozpoczęły sezon od 5 spotkań bez zwycięstwa. Potem przyszły dwie wygrane z ciężkimi rywalami, Koroną, a przede wszystkim w Białymstoku, z Jagiellonią. W poniedziałek niespodziewanie w Gliwicach wygrała jednak Lechia, która przez większość meczu grała w osłabieniu.

Szpital na R22

W trwającym tygodniu Wisła przedstawiła czterech nowych graczy. Jednego z tych zawodników mięliśmy okazję zobaczyć w Gdyni. To Jesus Ilmaz. Hiszpan będzie raczej jedynym z nabytków, który dziś pojawi się na murawie. Marko Kolar zmaga się z urazem, Denis Bałaniuk nie otrzymał jeszcze pozwolenia na pracę w Polsce, a Victor Perez ma spore zaległości treningowe. Spory kłopot Kiko Ramirez będzie miał w defensywie. Arkadiusz Głowacki zobaczył w Gdyni czwartą żółtą kartkę w sezonie, za to że był faulowany, w związku z czym zobligowany jest do odbycia kary nieobecności w jednym spotkaniu. Jeszcze dziwniejsza od decyzji sędziego w tej sytuacji, była decyzja komisji ligi, która nie anulowała karki naszemu kapitanowi. Na urazy narzekają Ivan Gonzalez i Zoran Arsenić i nie mamy pewności, że będą oni mogli wystąpić. Kontuzjowany jest także Fran Velez, który mógłby wystąpić na stoperze. W związku z tymi absencjami parę stoperów mogą tworzyć dziś Maciej Sadlok i zgłoszony wczoraj do rozgrywek wychowanek, Piotr Świątko. Poza tym wystąpić nie mogą Zdenek Ondraszek, Jakub Bartkowski i Julian Cuesta.

Piastunki będą musiały sobie radzić bez kontuzjowanych Gerarda Badiji i Martina Bukaty. Możemy za to spodziewać się występu Michala Papadopulosa, autora trzech bramek, a co za tym idzie, najlepszego strzelca drużyny. W kadrze drużyny ze Śląska znajduje się dwóch byłych Wiślaków – Maciej Jankowski i Adam Mójta. Oczywiście trener Dariusz Wdowczyk w przeszłości prowadził BG.

Historia za Wisłą

Oba zespoły w ekstraklasowych starciach mierzyły się do tej pory  14 razy. 7 razy wygrywali Wiślacy, 3 razy Piastunki, a 4 razy padał remis. W bramkach 19-11 dla BG. Przy R22 Piast wygrał tylko raz, w 2013 roku 2:1. W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie zwyciężyli Krakowianie. Najpierw pod Wawelem 1:0, kiedy bramka Patryka Małeckiego w 90 minucie, przełamała serię siedmiu porażek z rzędu. Natomiast w rewanżu w Gliwicach 2:1, po trafieniach Zdenka Ondraszka i Petara Brleka, również w ostatniej minucie.

Sędzia Jakubik

Rozjemcą dzisiejszego starcia będzie Krzystof Jakubik. Arbiter z Siedlec poprowadził w tym sezonie 6 spotkań, w Ekstraklasie i PP. Pokazał w nich 18 żółtych kartek, jedną czerwoną i podyktował 4 rzuty karne. 34 latek gwizdał w meczu Wisły w Lubinie, przegranym 0:3 i Piasta w Białymstoku, wygranym przez gości 1:0.

Jak rok temu

Piast wydaje się być idealnym przeciwnikiem na przełamanie. Wzorem poprzedniego sezonu Wiślacy powinni pokonać ekipę z Gliwic i wrócić na zwycięską ścieżkę. Na pewno problemy w defensywie mogą bardzo utrudnić to zadanie. Trener Ramirez dysponuje jednak szeroką, wyrównaną kadrą, w związku z czym powinno mu się udać skutecznie zastąpić nieobecnych. Początek meczu o 20:30. Wszyscy na R22!

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara