News

Pierwsza Święta Wojna hiszpańskiej Wisły!

Dodano: 2017-08-12 12:14:42 (aktualizacja: 2017-09-06 08:06:00)
Norf / wislalive.pl

To już dziś! Kolejna Święta Wojna rozpocznie się za kilka godzin! Będzie to debiut Kiko Ramireza i wielu graczy! Wynik może być tylko jeden!

Ściany za Wisłą

Na ten mecz czekaliśmy od grudnia. W końcu mamy kolejną okazję, aby udowodnić kto rządzi w Krakowie i przywrócić naturalny stan rzeczy. Okazja na przełamanie złej serii meczów derbowych wydaje się doskonała. Stadion pełen kibiców, trzymających kciuki i głośno dopingujących BG, a także forma i sytuacja kadrowa obu zespołów, pozwalają nam patrzyć z optymizmem w przyszłość. Na R22 zawita dziś drużyna, która w czterech dotychczasowych kolejkach zgromadziła 4 punkty. Na R22 zawita trener Probierz, który ma tu dużo do udowodnienia, po tym jak nie poradził sobie prowadząc Wisłę w przeszłości. Szkoleniowcowi Pasów trzeba jednak oddać, że poprowadził BG do zwycięstwa w derbach, które przyniosło spadek naszej sąsiadce. To zdecydowanie największy sukces trenera w krótkiej przygodzie z BG. Dla Kiko Ramireza, dzisiejsze spotkanie będzie z kolei debiutem w Świętej Wojnie. Jego Wisła przystępuje do tego starcia z drugiej lokaty, na której znajduje się dzięki zgromadzonym 9-ciu punktom.

Wisła lepsza na starcie

Okazały dorobek punktowy jest efektem wygranych nad Pogonią, Termalicą, a także ostatnio Wisłą Płock. Jedyna drużyna, której udało się wywalczyć punkty i to pełną pulę, przeciwko BG jest Górnik. W środku tygodnia Wiślacy po raz kolejny stanęli naprzeciw imiennikom z Płocka, w PP i z tego starcia wyszli zwycięsko. Nasi rywale zainaugurowali sezon remisem z Piastem, potem przyszła pierwsza i jak na razie jedyna wygrana, z Lechią, natomiast dwa ostatnie mecze, to porażki, kolejno z Koroną i Lechem. Sąsiedzi zza Błoń również mierzyli swoje siły w PP i w meczu z GKS-em Tychy do wyłonienia zwycięzcy, potrzebne były rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali zawodnicy Pasów i oni również zameldowali się w 1/8 finału. W tej fazie zagrają z Zagłębiem i jeśli uda im się wyeliminować Lubinian, a my poradzimy sobie w Kielcach, kolejna runda przyniesie kolejne derby.

Takiego komfortu wyboru nie pamiętamy

W tygodniu pod Wawelem zameldowali się kolejni dwaj zawodnicy, którzy podpisali kontrakty z BG. Są to napastnik Ze Manuel, a także defensywny pomocnik Vullnet Basha. Raczej nie powinniśmy się spodziewać ich w pierwszym składzie, jednak nie wykluczone, że zameldują się na murawie po wejściu z ławki. Takiej możliwości nie będzie miał Hugo Videmont, który oficjalnie zakończył swoją przygodę z Wisłą. Poza Francuzem, trener Ramirez będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, co przy obecnym rozmiarze kadry oznacza spory ból głowy trenera.

Szpital przy Kałuży

Dużo gorzej wygląda sytuacja w obozie przeciwnika. Trener Probierz nie będzie mógł skorzystać z kilku kluczowych graczy. W ostatnim czasie urazów nabawili się Adam Wilk, Miroslav Covillo i Mateusz Szczepaniak. Od początku rozgrywek wykluczeni z gry są z kolei Damian Dąbrowski, Sebastian Steblecki i Diego Ferraresso. Były szkoleniowiec Wisły nie boi się stawiać na młodych zawodników, co pokazał już w nowym klubie, możemy więc spodziewać się na boisku wychowanków, dla których udział w derbach z pewnością będzie wielkim przeżyciem.

Coraz bliżej dwusetne Derby!

Za nami już 195 Świętych Wojen. Do tej pory Wiślacy wygrali 88 takich starć, przy 46 remisach i 59 porażkach. W bramkach również prowadzimy, 325 do 230. Na wygrane derby czekamy już jednak od dwóch lat, co jest stanowczo zbyt długim okresem. Od ostatniego zwycięstwa, przy R22, w stosunku 2:1, po bramkach Stilicia i Brożka, doszło do 4 takich spotkań, w których dwa razy padał remis, a dwa razy przegraliśmy. W ubiegłym sezonie najpierw przy Kałuży padł wynik 2:1, a w rewanżu, mimo sporej przewagi Wiślaków przeciwnikom udało się wyrównać stan meczu na 1:1 i taki wynik utrzymał się do końca.

W Derbach po raz drugi

Sędzią dzisiejszego arcyważnego meczu będzie Daniel Stefański. Arbiter z Bydgoszczy poprowadził w tym sezonie 4 spotkania Ekstraklasowe, w których pokazał 13 żółtych kartek i podyktował 2 rzuty karne. 40 latek w ubiegłych rozgrywkach miał okazję zadebiutować w Świętej Wojnie, gwiżdżąc w pierwszym starciu, po drugiej stronie Błoń.

Po burzy słońce wychodzi zza chmur

W ostatnich dniach byliśmy świadkami olbrzymich upałów. Dzisiejszy dzień przywitał nas burzą. Pogoda ewidentnie postanowiła dostosować się do bojowej atmosfery, jaka unosi się tego dnia nad Krakowem. Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy, także ci nowi, dla których będzie to pierwsza okazja, żeby wziąć udział w takim meczu, również czują tę atmosferę i wiedzą, że zwycięstwo w tym meczu jest dużo ważniejsze od zwycięstwa w każdym, który zagrali tu do tej pory. Na pewno nie dadzą im o tym zapomnieć kibice, którzy bardzo możliwe, że w komplecie, zapełnią dziś stadion tworząc spektakl również na trybunach. Początek wojny o 20:30. Tylko zwycięstwo!

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara