News

Po kolejne 3 punkty do Niecieczy. Bruk-Bet vs Wisła

Dodano: 2017-11-26 23:27:13 (aktualizacja: 2017-11-29 17:44:05)
Norf / wislalive.pl

 

Jutrzejszego wieczora dojdzie do starcia dwóch drużyn będących na fali wznoszącej. Której uda się utrzymać prawidłowy kurs?

Znowu derby Małopolski

W nietypowym dla nas terminie przychodzi nam zmierzyć się z Termaliką. Mecz w Niecieczy odbędzie się w ten poniedziałek.  Mimo, iż zespół Macieja Bartoszka, znajduje się tuż nad strefą spadkową, nie możemy z góry zapisać sobie trzech punktów przed tym starciem. Charyzmatyczny trener poukładał grę Słoników, co znajduje odzwierciedlenie w osiąganych wynikach. Drużyna znajdująca się na fali wznoszącej zajmuje obecnie 14-tą lokatę z dorobkiem 17pkt. Wiślacy będący obecnie w trakcie Małopolskiego maratonu, po rozegraniu pozostałych meczów tej kolejki, znajdują się na 5. Miejscu, gromadząc na swoim koncie 27 oczek. Ewentualne zwycięstwo wywindowało by nas na 3. Pozycję, ze stratą 2 punktów do liderującego Górnika. Stawka jest więc wysoka.

Zespoły w formie

Wiślacy dwa ostatnie mecze wygrali, bez straty bramki. Były to jednak starcia przy R22, z Sandecją i Pogonią. Ostatnie wyjazdowe gry też nie należały do najgorszych. Zabrakło sekund, aby również wyjść z nich z kompletem punktów i „na zero z tyłu”. Te wyniki świadczą o wysokiej dyspozycji zawodników Kiko Ramireza. Słoniki również nie mają się czego wstydzić. Już od 5 meczów nie doznali porażki. Mimo kiepskiego dorobku punktowego, mogą poszczycić się wygranymi nad Legią czy Lechią. Oba te mecze miały miejsce w Niecieczy, podobnie jak przegrane gry z innymi potentatami, Lechem, Górnikiem, czy Jagiellonią. Tydzień temu Niecieczanie rozegrali rewanż z drużyną z Podlasia. Całkiem udany z reszą, gdyż udało się im bezbramkowo zremisować na ciężkim terenie.

Na kłopoty Wasyl

Sytuacja kadrowa dalej jest kiepska. W dalszym ciągu trener Ramirez nie będzie mógł skorzystać z usług: Pawła Brożka, Zdenka Ondraszka, Ivana Gonzaleza, Frana Veleza, Pola Lloncha i Marka Kolara. Na całe szczęście, uraz jakiego nabawił się w sparingowym meczu z Puszczą Niepołomice Denis Bałaniuk, okazał się niegroźny. Ukrainiec zaliczył bardzo udany występ, notując dwie asysty przy bramkach kolegów. Absencja reszty napastników wydaje się dla niego doskonałą okazją. We wspomnianym, przegranym meczu towarzyskim, zadebiutował Marcin Wasilewski. „Wasyl” zagrał bardzo pewnie, drygując dużo młodszymi kompanami z defensywy. Obrońca uda się jutro do Niecieczy, na pewno znajdzie się w 18-tce meczowej, a być może wybiegnie na murawę od pierwszej minuty. Trener Bartoszek nie będzie mógł wystawić trzech kontuzjowanych graczy. Są to: Vladislavs Gutkovskis, Bartłomiej Smuczyński i Przemysław Szarek. Największym problemem szkoleniowca są z pewnością napastnicy, którzy nie strzelają bramek. Jedyne trafienie należy do Bartosza Śpiączki. Najskuteczniejszy w drużynie jest Łukasz Piątek, defensywny pomocnik, autor trzech goli. W kadrze Słoni znajdziemy dwóch byłych Wiślaków – Dariusza Trelę i Patryka Fryca.

W Niecieczy tylko zwycięstwa

Niecieczanie rozgrywają obecnie swój trzeci sezon w Ekstraklasie, dzięki czemu lista pojedynków jest coraz dłuższa. Liczy ona siedem gier, z których 4 wygrali Wiślacy, 2 zakończyły się remisami i 1 raz zwyciężyli rywale. W bramkach  13-8 dla BG. Zaledwie dwa z tych spotkań miały miejsce w Niecieczy. W obu lepsi okazali się Krakowianie, triumfując 4:2 i 3:2. W drugiej kolejce trwającej kampanii przy R22 wygraliśmy 1:0, dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry, Petara Brleka. Na przełomie września i października, rozegraliśmy ze Słoniami towarzyski dwumecz. Zarówno Wisła, jak i Termalica, zanotowały po jednym zwycięstwie w stosunku 1:0.

Arbiter

Sędzią jutrzejszego starcia będzie Tomasz Kwiatkowski. 39 latek poprowadził w tym sezonie 13 spotkań, w których pokazał 57 żółtych kartek, 6 czerwonych i podyktował 2 rzuty karne. Arbiter z Warszawy był rozjemcą meczu Wisły z Jagiellonią, w którym nie oglądaliśmy bramek.

Na derbach tylko zwycięstwo!

Termalica to bardzo niewygodny rywal. W meczach z nimi zazwyczaj pada dużo bramek (czego nie można powiedzieć akurat o potyczkach w tym sezonie). Nie możemy dać się zwieść niskiemu miejscu w tabeli. Niecieczanie z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Pokazali też klasę w meczach z wyżej notowanymi przeciwnikami. Nie ulega jednak wątpliwości, że personalnie prezentujemy się znacznie lepiej, również jesteśmy w bardzo dobrej formie, którą trzeba wykorzystać i udowodnić swoją wyższość w kolejnych derbach Małopolski. Bilans tego sezonu, to 3 takie mecze i 3 zwycięstwa. Oby tak dalej. Początek spotkania o 18.

 

 

NORFJesus Imaz: Jest to dla mnie dobry sezon

Opuścił ojczyznę, bo zawsze chciał zagrać na najszwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dziś jest jedną z kluczowych postaci Wisły. Nie codziennie zdobywa się dwie bramki w derbach.

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara