News

Po przerwie podróż na północ. Arka vs Wisła

Dodano: 2017-09-07 21:52:50 (aktualizacja: 2017-09-17 17:57:49)
Norf / wislalive.pl

W ostatnim czasie Arkowcy byli zdecydowanie bez formy, miejmy nadzieję, że przerwa w rozgrywkach niewiele w tej kwestii zmieniła.

Oba zespoły o przełamanie

Po przerwie reprezentacyjnej czas na wyjazd nad morze. Naszym jutrzejszym rywalem będzie Arka. Zespół Leszka Ojrzyńskiego rozpoczął sezon bardzo dobrze, jednak od dłuższego czasu nie potrafi odnieść zwycięstwa w ekstraklasowym starciu, w związku z czym, z dorobkiem 7 punktów zajmuje 12 miejsce. Przerwa od ligowych zmagań przyniosła kolejne wzmocnienia kadry BG, niestety nie wystarczyła ona, aby wszyscy kontuzjowani gracze wrócili do pełni sił. Ostatnie dwa mecze to jedynie 2 oczka Wiślaków, co sprawiło, że z pozycji lidera spadliśmy na 5. miejsce.

Poza Ekstraklasą całkiem nieźle

Arkowcy rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad Legią w Superpucharze Polski. Pierwsza kolejka Ekstraklasy to pierwsze zwycięstwo, nad Śląskiem. Potem coś się zacięło, przyszły 4 remisy z rzędu, a w ostatnim czasie dwie porażki, z Pogonią i Lechem, obie w stosunku 0:3. Arka, to zdobywca PP, w związku z czym wzięła udział w eliminacjach do LE. Pomimo, iż ich przygoda zakończyła się na dwumeczu z duńskim Midtylland, zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Na krajowym podwórku „Żółto-niebiescy” mają w tym sezonie swojego ulubionego  rywala, Śląsk, który ograli też w PP, awansując do kolejnej rundy. Wiślacy z kolei po serii sukcesów, nieco wyhamowali w Lubinie, gdzie przegrali 0:3, natomiast w ostatniej serii gier w Krakowie zremisowali z Lechią.

W dalszym ciągu szpital przy R22

Dwutygodniowa przerwa nie wystarczyła, aby kilku zawodników wróciło do dyspozycji, w związku z czym nie zobaczymy jutro na boisku Pawła Brożka, Zdenka Ondraszka, Frana Veleza, Vullneta Bashy i Kuby Bartkowskiego. Jedynym graczem, któremu udało się wykurować, jest nasz kapitan Arek Głowacki. W ostatnim czasie naszą kadrę wzmocniło dwóch kolejnych zawodników. To pomocnik Jesus Imaz i napastnik Marko Kolar. Jest szansa, że ten pierwszy zaliczy jutro debiut w barwach BG. Trener Ojrzyński nie będzie mógł skorzystać z wracających do zdrowia Tadeusza Sochy, Michała Żebrowskiego i Luki Zarandii.

Wysokie wyniki w ubiegłym roku

Do tej pory Wisła z Arką mierzyły się 30 razy w grach ligowych. 17 pojedynków wygrała BG, 7 „Żółto-niebiescy”, a 6 zakończyło się remisami. Stosunek bramkowy wynosi 55-23 na korzyść Wiślaków. Arkowcy po kilku latach nieobecności wrócili przed ubiegłą kampanią do elity i „na dzień dobry” rozbili Wiślaków 3:0. W rewanżu Krakowianie nie pozostali dłużni i rozgromili rywali 5:1. Katem Gdynian okazał się wtedy autor hat-tricka Rafał Boguski

Sędzią jutrzejszego meczu będzie Bartosz Frankowski

31-latek poprowadził w tym sezonie 6 spotkań, w których pokazał 22 żółte kartki, 1 czerwoną i podyktował 1 rzut karny. Arbiter z Torunia obydwu jutrzejszym rywalom sędziował po jednym meczu. BG spotkała się z Frankowskim przy okazji wygranego meczu w Płocku, natomiast Arkowcy w zremisowanym 0:0 spotkaniu z Sandecją.

O powrót na właściwe tory

Przerwa reprezentacyjna zawsze przynosi pewną niepewność związaną z dyspozycją zespołu. Wiślacy intensywnie przepracowali ten okres. Jedną z jednostek treningowych był sparing ze Skawinką wygrany przez BG wysoko 10:0. Daleki wyjazd na północ ,na ciężki teren to zdecydowanie nie najłatwiejszy start po takiej pauzie. Jednak Wiślacy kilkukrotnie już w tym sezonie pokazywali, że w trudnych sytuacjach potrafią radzić sobie znakomicie. Mamy nadzieję, że jutro też pokażą charakter i znad morza przywiozą kolejne 3 punkty. Początek meczu o 20:30.