News

Vullnet Basha zagra w Wiśle Kraków!

Dodano: 2017-08-10 13:58:05 (aktualizacja: 2017-09-06 08:06:07)
Marco / wisla.krakow.pl

27-letni defensywny pomocnik - Vullnet Basha - zasilił szeregi Białej Gwiazdy. W przeszłości piłkarz ten występował w lidze szwajcarskiej i Segunda División. Albańczyk podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

Basha to Albańczyk, ale posiada także szwajcarskie obywatelstwo i właśnie w Helwecji stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W FC Lausanne-Sport rozegrał 65 spotkań. Łącznie w Super League i Challenge League wystąpił 142 razy, strzelając 4 bramki i notując tyle samo asyst. 
 
Nie tylko defensywa
 
Po FC Lausanne-Sport, Grasshoppers, Neuchâtel Xamax i FC Sion zawodnik postanowił zupełnie zmienić otoczenie, poszukać nowych wyzwań i przeniósł się na Półwysep Iberyjski. Tam występował w takich klubach jak Real Zaragoza, Ponferradina, a ostatnio w UCAM Murcja. W Hiszpanii Albańczyk również potrafił pokonywać bramkarzy rywali. Łącznie uczynił to 6 razy, choć na murawie głównie skupia się na zadaniach defensywnych. W poprzednich klubach był typową „szóstką” - pierwszą zaporą na drodze rywala. 
 
Co ciekawe nowy nabytek Wisły Kraków ma też na koncie jeden występ w reprezentacji Albanii. W 2013 roku zagrał przeciwko Armenii, a jego drużyna wygrała 2:0. 
 
W nowych barwach będzie występował z numerem 20. Powodzenia, Vullnet! 
 
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Spokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara