News

Zwycięskie derby rocznika 2002

Dodano: 2012-06-26 09:21:24 (aktualizacja: 2012-10-31 23:59:53)
Marco / WislaLive.pl

Piłkarze Wisły Kraków rocznik 2002 pokonali w derbowym pojedynku rówieśników z Cracovii 9:3!

Młodzi zawodnicy Białej Gwiazdy prowadzeni przez trenera Marka Gója obiecująco rozpoczęli zawody, jednak to Pasy jako pierwsze zdobyły bramkę dającą prowadzenie 1:0. Taki obrót sprawy mobilizująco podziałał na Wiślaków, którzy dość szybko wyrównali stan meczu na 1:1. Z upływającymi minutami Biała Gwiazda zdobywała coraz większą przewagę udokumentowaną kolejnymi trzema trafieniami (4:1).

Wydawało się, że po tych "ciosach" Pasy już się nie podniosą. Ambitnie grający zawodnicy w biało-czerwonych koszulkach, przy gorszej dyspozycji Wisły w tym fragmencie gry, jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania zdołali zdobyć dwie bramki i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 4:3 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie spotkania obserwowaliśmy Wisłę grającą skutecznie i z pomysłem. Przytrafiały się co prawda nieliczne błędy, ale były one natychmiast korygowane przez trenera. Dzięki temu w drugiej połowie do siatki Cracovii, młodzi Wiślacy trafili jeszcze pięciokrotnie. Zawodnicy Cracovii, choć mieli kilka swoich szans nie byli w stanie przeciwstawić się tego dnia dobrze dysponowanym Wiślakom.

Po zakończonym spotkaniu piłkarze zwycięskiej drużyny zaśpiewali "Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie".

Wisła Kraków  - Cracovia 9:3 (4:3)

Bramki dla Wisły: Grzybowski x4, Ferenc x3, Galos x1, Mirecki x1

Wisła Kraków: Glanowski - Pischinger, Przybyło, Ferenc, Rokosz, Galos, Mirecki, Grzybowski, Krysik, Masny.

Jesus Imaz: Jest to dla mnie dobry sezon

Opuścił ojczyznę, bo zawsze chciał zagrać na najszwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dziś jest jedną z kluczowych postaci Wisły. Nie codziennie zdobywa się dwie bramki w derbach.