News

Wisła vs Wisła. Akt pierwszy

Dodano: 2017-08-04 17:23:43 (aktualizacja: 2017-08-05 16:30:32)
Norf / wislalive.pl

 

W ramach 4. Kolejki sezonu 2017/18 udajemy się do Płocka, na pierwsze ze spotkań z tamtejszą Wisłą.

Wisły dobrze wystartowały

Starcia z imienniczką z Płocka w ubiegłym sezonie były niezwykłe. Nie mamy nic przeciwko powtórce emocji, a przede wszystkim efektu punktowego. Nie będzie o to łatwo. Płocczanie początek sezonu, podobnie jak my, mogą zaliczyć do udanych. 4 punkty w trzech spotkaniach, nie rzucają na kolana, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę rywali z jakimi musieli się mierzyć, możemy uznać ten dorobek za co najmniej przyzwoity. Nasi dzisiejsi przeciwnicy na inaugurację ulegli w prawdzie, przed własną publicznością Lechii Gdańsk, która otarła się o mistrzostwo kraju, jednak w następnych spotkaniach pokonali Lecha i zremisowali z Arką. Te dwie drużyny jak wiemy do wczoraj walczyły o awans do Ligi Europy.  Krakowianie na swoim koncie zgromadzili dwa oczka więcej, a ubiegłotygodniowa porażka w Zabrzu, zepsuła doskonały bilans. Wcześniej z kwitkiem odprawione zostały Pogoń i Termalica.

Stabilizacja kadrowa

Sytuacja kadrowa jak na razie się ustabilizowała. Od poprzedniego tygodnia nikt nie wzmocnił szeregów BG, a także nikt ich nie opuścił. Podobnie wygląda sytuacja z kontuzjami. Tak jak w starciu z Górnikiem, nie zagrają dziś Pol Llonch, Zdenek Ondraszek i Kuba Bartkowski. Nowy trener Płocczan, Jerzy Brzęczek, który od początku rozgrywek zastąpił na tym stanowisku Marcina Kaczmarka, skorzystać nie będzie mógł z również kontuzjowanych José Kanté, Piotra Wlazło i Maksymiliana Rogalskiego. Kolejne osłabienie wiąże się z przeprowadzką Przemysława Szymińskiego do włoskiego Palermo. Wszyscy czterej to bardzo ważne ogniwa drużyny z Mazowsza i ich nieobecność z pewnością będzie dużym problemem naszych rywali.

Kraków lepszy od Płocka

Ligowa historia starć między oboma Wisłami liczy już 22 mecze. 13 z nich wygrali Krakowianie, 6 zakończyło się podziałem punktów, a zaledwie 3 razy lepsi okazali się Płocczanie. W bramkach obserwujemy również dużą przewagę BG, 53-23. Naszych rywali przez dłuższy czas nie mięliśmy okazji oglądać w Ekstraklasie. Powrót w ubiegłym sezonie przyniósł niesamowity dwumecz. Obie gry zakończyły się zwycięstwami Krakowian 3:2. W obu przypadkach zwycięskie bramki nasi zawodnicy zdobywali w doliczonym czasie gry. Bohaterami okazali się, na wyjeździe Patryk Małecki, a przy R22 Kuba Bartosz.

 

Arbitrem Bartosz Frankowski

Torunianin w tym sezonie poprowadził jeden mecz, między Arką, a Sandecją, w którym pokazał jedną żółtą kartkę. W poprzednich rozgrywkach 31-latek był rozjemcą w przegranym pechowo 0:1 w Kielcach, pierwszym meczu z tamtejszą Koroną, a także efektownie wygranym starciu z Lechią 3:0, przy R22. Płocczanie spotkali Frankowskiego czterokrotnie w sezonie 2016/17 i ani razu nie przegrali, 2 razy zwyciężając i tyle samo remisując.

Wystrzec się błędów w obronie

Dzisiejsze starcie będzie okazją, aby przynajmniej na chwilę wrócić na pozycję lidera. Wisła Płock mimo niezłych wyników, to zespół, który spokojnie można ograć. Trzeba jednak wystrzegać się błędów w defensywie, jakie przytrafiły się w meczu z Górnikiem. To pierwsza z co najmniej trzech gier w tym sezonie przeciwko naszej imienniczce. Los skojarzył nas z Płocczanami również w Pucharze Polski i już we wtorek, dojdzie do swego rodzaju rewanżu za dzisiejsze starcie. Mamy nadzieję, że to nasi rywale, udadzą się do Krakowa z zamiarem wyrównania rachunków. Początek dzisiejszego spotkania o 20:30.

 

 

NORFSpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara