News

Wisła Wisła po raz trzeci

Dodano: 2017-12-10 13:20:56 (aktualizacja: 2017-12-11 20:19:57)
Norf / wislalive.pl

Do krakowa przyjeżdża dziś imienniczka z Płocka. Będzie to już trzecie starcie w tym sezonie.

Efektowni, niekoniecznie efektywni

 

Po raz trzeci w tym sezonie zmierzymy się dziś z Wisłą Płock. Poprzednie dwa spotkania zakończyły się zwycięstwami i tym razem nie może być inaczej. Płocczanie grający przyjemny dla oka futbol, jaki zaszczepił w nich Jerzy Brzęczek, prezentują jednak nierówną formę, zwłaszcza jeśli chodzi o wyniki. Na dzień dzisiejszy z dorobkiem 23 punktów zajmują 11. pozycję. Wobec niespodziewanego zwycięstwa Arki w Kielcach, Wiślacy spadli na 7. lokatę. Na naszym koncie znajduje się 28 oczek.

 

O przełamanie

 

W ubiegłym tygodniu przy R22 lepszy okazał się Górnik. Było to drugie z rzędu niewygrane spotkanie, w którym straciliśmy 3 bramki. Również po raz drugi w tym sezonie przegraliśmy w Krakowie. Nasi rywale z kolei zwycięstwem z Arką, przełamali serię 4 porażek z rzędu. Wygląda na to, że Nafciarze dobrze czują się w Małopolsce, gdyż zwycięstwa nad naszą sąsiadką i Sandecją to ich jedyne wygrane w delegacjach.

 

Jeden gladiator za drugiego

 

Arkadiusz Głowacki w meczu z Górnikiem obejrzał 7 i 8 żółtą kartkę, w związku z czym zobligowany jest do odbycia zawieszenia. Naturalnym zastępcą Głowy będzie Marcin Wasilewski. W dalszym ciągu kontuzjowani są Fran Vélez, Iván González, Zdenek Ondrášek oraz Marko Kolar. Do zdrowia wrócił za to Pol Llonch. W barwach Wisły Płock, również z powodu kartek nie zobaczymy bardzo groźnego Giorgiego Merebaszwiliego. Wystąpi za to najlepszy strzelec drużyny, autor 5 trafień Nico Varela. Jeszcze w poprzednim sezonie w barwach BG występowali Alan Uryga i Semir Stilić, dziś zawodnicy trenera Brzęczka.

 

W Krakowie lepsza Wisła

 

Historia ligowych gier między oboma Wisłami liczy 23 spotkania. 14 meczów wygrała BG, padło 6 remisów i zaledwie         3 zwyciężali Nafciarze. Przewaga w bramkach wynosi 54 – 23 na korzyść Krakowian. Ostatni raz w starciu ligowym Płocczanie wygrali przy R22 w 2001 roku. Od tamtej pory w każdym starciu w Krakowie, to BG zgarniała 3 punkty. W tym sezonie mierzyliśmy się z Nafciarzami w Płocku, gdzie zwycięstwo 1:0 zapewnił nam Carlitos w 95 minucie spotkania. Kilka dniu później rozegraliśmy rewanż w ramach PP. Wtedy też lepsza okazała się Wisła z Krakowa, tym razem 2:1, po dwóch bramkach z rzutów karnych Ivana Gonzaleza.

 

Wisły po raz trzeci, Frankowski po raz drugi

 

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Bartosz Frankowski. 31 latek poprowadził w tym sezonie 15 meczów, w których pokazał 54 żółte kartki, 1 czerwoną i podyktował 3 rzuty karne, a raczej 4 lecz jednego zdecydował się anulować. Sędzia z Torunia był rozjemcą pierwszego meczu z Nafciarzami, w Płocku, a także przegranych bojów z Arką i Legią.

 

Wygrać po raz trzeci

 

Po dwóch niepowodzeniach, z Termalicą i Górnikiem, najwyższy czas zagrać na miarę oczekiwań, a na pewno na miarę trzech punktów. Zwycięstwo potrzebne jest nam, aby zachować dystans do czołówki, a także aby podbudować morale przed Derbami, które odbędą się już w środku tygodnia. Zadanie nie jest proste. Ekipa Jerzego Brzęczka pokazywała w tym sezonie, że stać ich na dobrą grę i sprawienie niespodzianki. My jednak mamy nadzieję, że wzorem dwóch poprzednich starć, po raz kolejny pokonamy Nafciarzy. Początek meczu o 15:30. Wszyscy na R22!

 

 

 

NORF


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara