News

Wiślaczki drugie w Trutnovie!

Dodano: 2012-09-16 21:22:31 (aktualizacja: 2012-10-31 22:44:02)
Staszek Jagocki / WislaLive.pl

Przed rokiem zawodniczki Białej Gwiazdy cieszyły się ze zdobycia złotego medalu na turnieju w czeskim Trutnovie. W tym roku tej sztuki nie udało się powtórzyć. Na drodze podopiecznych trenera Jose Hernandeza stanął kolektyw z Orenburga. Wiślaczki podeszły do spotkania bardzo rozluźnione. Taką postawę można było po części zrozumieć, bowiem wcześniej żaden z zespołów grających w turnieju nie zdołał pokonać naszej drużyny.

Pierwsza kwarta przebiegła dosyć wyrównanie, czego nie można z pewnością powiedzieć o drugiej odsłonie spotkania. Wiślaczki nie potrafiły poradzić sobie z podkoszowymi rosyjskiego przeciwnika. Skutkiem tego było przegranie tej części gry 13:28. Po niespełna piętnastominutowej przerwie oba zespoły zagrały równo. Jednak to Nadieżda rozegrała fenomenalną pierwszą połowę i to właśnie dzięki temu wieńczyła wraz z końcowym gwizdkiem zwycięstwo.

Teraz Wisła Can-Pack Kraków wyjedzie na kolejny przedsezonowy turniej. Tym razem zawodniczki Jose Hernandeza zawitają w Koszycach, gdzie przyjdzie im zmierzyć się między innymi z Good Angels Koszyce, czy pokonaną już w tym roku ZVVZ USK Pragę.

Nadieżda Orenburg vs Wisła Can-Pack Kraków 83:59 (23:19, 28:13, 18:14, 14:13)

Nadieżda: Liudmila Sapova 19, Natalia Zhedik 16, Alena Danilochkina 15, Iva Perovanovic 14, Zane Tamane 11, Alexandra Tarasova 8, Katerina Keiru 0, Julia Polujanova 0, Anestasia Maksimova 0.

Wisła Can-Pack: Katarzyna Krężel 14, Petra Stampalija 9, Anke De Mondt 8, Justyna Żurowska 8, Paulina Pawlak 5, Cristina Ouvina 4, Dora Horti 4, Joanna Czarnecka 4, Daria Mieloszyńska 3, Katarzyna Suknarowska 0.

Jesus Imaz: Jest to dla mnie dobry sezon

Opuścił ojczyznę, bo zawsze chciał zagrać na najszwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dziś jest jedną z kluczowych postaci Wisły. Nie codziennie zdobywa się dwie bramki w derbach.