News

Ze Manuel wypożyczony do Wisły

Dodano: 2017-08-09 12:05:58 (aktualizacja: 2017-08-10 13:58:22)
Marco / wisla.krakow.pl

Po pomyślnym przejściu badań medycznych, portugalski napastnik José Manuel Silva Oliveira został wypożyczony do zespołu Białej Gwiazdy na rok z opcją transferu definitywnego.

Nasz nowy piłkarz urodził się 23 października 1990 roku w Bradze, a swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w Merelinense FC. W trakcie swojej kariery reprezentował również barwy takich zespołów jak: SC Braga, Vizela FC oraz Boavista Porto. Właśnie w tej trzeciej drużynie nowy nabytek Wisły zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii.

Wielki klub w CV

W latach 2013 -2016, Zé Manuel rozegrał dla Boavisty 91 meczów zdobywając przy tym 16 bramek. Dobrą grą zwrócił na siebie uwagę FC Porto, do którego przeniósł się na początku zeszłorocznych rozgrywek. Nie zdążył jednak zadebiutować w barwach swojego nowego pracodawcy gdyż na początku poprzedniego sezonu został wypożyczony do Vitórii Setúbal, dla której zaliczył dwa trafienia w 28 meczach.

Zé Manuel jest wysuniętym napastnikiem, z powodzeniem występuje jednak na skrzydle lub jako ofensywny pomocnik.

Wisła Kraków SASpokojny i waleczny - wywiad z Rafałem Boguskim

Jeszcze wczoraj wydawało się, że przygoda Rafała Boguskiego dobiega końca. Dziś "Boguś" negocjuje nowy kontrakt i wszystko wskazuje na to, że zostaje z nami na kolejny sezon! 

Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara