Opinia

Lepiej niż przyzwoicie

Dodano: 2015-06-06 15:52:07 (aktualizacja: 2015-06-08 02:51:15)
(MARCIN) / WislaLive.pl

Na 5. miejscu w szesnastoosobowej stawce zakończyli sezon juniorzy krakowskiej Wisły w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni Dariusza Marca mistrzostwa Polski nie obronili, ale zaprezentowali się więcej niż przyzwoicie.

Całkowicie przebudowani.

M. Zając - B. Kolanko, Bierzało, Żemło, Szywacz - Kamiński, Gulczyński, Lech, Kościelniak - Kuczak - T. Zając. Takim składem zwykle Wiślacy ogrywali rywali rok temu w drodze po złoto. M. Zając, Gulczyński i Kuczak to trzy nazwiska graczy urodzonych w 1996 roku, z których trener Marzec mógłby korzystać i tym razem. Mógłby lecz nie korzystał za bardzo, bo każdy z nich częściej pogrywał w III-ligowych rezerwach prowadzonych przez Macieja Musiała.

Lukę po starszych kolegach wypełnili: Kujawa, Janur, Dziubas, Wąsikowski i Mordec. Ten ostatni na tyle skutecznie, że znalazł się w reprezentacji Polski juniorów U-19 na turniej kwalifikacyjny do kontynentalnego czempionatu. Rok temu wchodzący z ławki, a teraz podstawowy gracz drugiej linii Marszalik, wykreował się na jednego z liderów trójkolorowej jedenastki, strzelając rywalom 8 goli.

Na przebudowie drużyny skorzystali: Kociołek, Handzlik i Porębski. Silnym punktem Wiślaków był wiosną Ptak. To dobry zwiastun na przyszłość, bo każdy z nich przez dwa lata może grać jeszcze w juniorach. 

11 trafień "Wuja"

Najskuteczniejszym piłkarzem Wisły był Adrian Wójcik. Gracz, o którym Franciszek Smuda mówił, że ma potencjał do gry na wysokim poziomie. "Wujo" nie jest piłkarskim wirtuozem, ale jest silny fizycznie i potrafi odnaleźć się w polu karnym rywala.

Najgorzej/najfajniej

Najmniej mile wspominać bedą chyba Wiślacy potyczki z Legią Warszawa. 0-5 na wyjeździe i 0-3 u siebie daje do myślenia. Największą niespodziankę sprawili natomiast wygrywając na trudnym terenie Polonii Warszawa 6-2. Ładny styl zaprezentowany został przy pokonaniu u siebie Cracovii 3-1. Cracovii, która zbroiła się na miniony sezon i grała zdecydowanie starszymi i bardziej ogranymi piłkarzami od Wiślaków, a ukończyła rozgrywki tylko z jednym punktem więcej od Białej Gwiazdy.

Dobra robota Dariusza Marca i ludzi pracujących w Akademii

Niezły wynik Wisły w CLJ to zasługa ludzi trenujących na co dzień wiślacką młodzież. Indywidualny (może dla przeciętnego kibica nie dostrzegalny) rozwój utalentowanych jednostek to ich zasługa, a także ludzi pracujących w Akademii. To też owoc pomysłu na szkolenie dyrektora Akademii Dariusza Gryźlaka. Szkoda, że ich pracę dostrzega się w Polsce, a nie dostrzega parę budynków dalej, mieszczących się pod adresem R22. Wisła Kraków SA wolała podpisać umowę z AP 21. Bez komentarza ...


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara