Sylwetka

Alfabet skojarzeń Michała Buchalika

Dodano: 2014-08-14 13:48:13 (aktualizacja: 2014-08-18 14:55:50)
(MARCIN) / WislaLive.pl

Między słupkami bramki Wisły zajął miejsce po Michale Miśkiewiczu. W żadnym z dotychczasowych ligowych spotkań w jej barwach nie zachował czystego konta, ale trudno też wytknąć mu jakieś koszmarne błędy. Zapraszamy na "Alfabet skojarzeń" Michała Buchalika.

B jak bramka – Dopiero w Gimnazjum Sportowym zacząłem bronić. Wcześniej występowałem jako środkowy obrońca.

B jak Bogusław Kaczmarek – Mam z nim związane dobre wspomnienia, bo to u tego trenera rozegrałem niemal cały sezon w bramce Lechii.

D jak debiut w Wiśle – Trochę inaczej wyobrażałem sobie debiut w Wiśle, myślałem, że wygramy. Górnik Łęczna postawił jednak wysoko poprzeczkę i ten remis był dosyć sprawiedliwym wynikiem.

E jak Energetyk ROW Rybnik – Tam zaczęła się moja przygoda z seniorską piłką i tam też rozegrałem swoje pierwsze seniorskie spotkania w IV lidze.

F jak Franciszek Krótki – Trener, od którego dostałem szansę gry ze starszym rocznikiem w Śląskiej Lidze Juniorów, dzięki czemu zdobyłem pewien bagaż doświadczeń.

F jak Franciszek Smuda – Nie znamy się jeszcze długo, ale jestem mu wdzięczny za to, że jestem w tym zespole. Trener jest bardzo spokojną osobą i dobrze się z nim współpracuje.

G jak Górnik Boguszowice – Jestem wychowankiem tego klubu i zostanie on w mojej pamięci do końca.

G jak gwara – Jeśli jadę do Rybnika, w rodzinne stronę to tam zdarza mi się rozmawiać gwarą. Natomiast w szatni czasem komunikujemy się w ten sposób z Maćkiem Sadlokiem.

H jak hobby – Poza piłką to książki, PlayStation.

I jak idol – Moim wzorem od małego był Peter Schmeichel, bramkarz Manchesteru United.

J jak Janusz Białek – Pod wodzą tego trenera, w barwach Odry rozegrałem dwa spotkania w Pucharze Ekstraklasy, kiedy jeszcze istniał. To też na pewno zostanie przeze mnie zapamiętane.

J jak Jan Kocian – Duże słowa uznania dla tego trenera, bo kiedy on przychodził do Ruchu klub nie prezentował się zbyt dobrze. Kiedy został trenerem od razu postawił na mnie, przez co zapamiętam go na długo.

K jak Kraków – Pozytywne zaskoczenie, że taka sytuacja się pojawiła. Jeśli chodzi o samo miasto to zarówno żonie, jaki i mnie bardzo się podoba.

L jak Lechia Gdańsk – Spędziłem tam fajne dwa i pół roku. Fajny okres i trochę szkoda, że musiałem się z tym klubem rozstać, ale takie jest życie piłkarza.

M jak Marcin Brosz – Rozegrałem u niego dwa mecze, jedne z moich pierwszych w Ekstraklasie. Były to dwa remisy, więc mogę powiedzieć, grając u niego nie poniosłem porażki.

N jak największy sukces – Nie mam jeszcze jakiegoś wielkiego sukcesu na swoim koncie. Za największe osiągniecie uznałbym mój ostatni sezon i zdobycie brązowego medalu w rozgrywkach Ekstraklasy.

O jak Odra Wodzisław – W tym klubie zadebiutowałem w Ekstraklasie. Szkoda, że teraz sytuacja tego klubu wygląda nieciekawie.

P jak Paweł Kaszyca – Mój trener z czasów liceum i zarazem wychowawca naszej klasy. Do teraz mam z nim jeszcze kontakt.

R jak Rybnik – Moje rodzinne miasto. Nie mieszkam co prawda w centrum Rybnika, ale na jego obrzeżach nie mniej jednak dużo czasu w młodzieńczych latach spędziłem w tym mieście. Zawsze fajnie się tam wraca.

T jak Tomasz Kafarski – Można powiedzieć, że za jego rządów w Lechii trafiłem do Gdańska. Co prawda nie dostałem od niego żadnej szansy w Ekstraklasie, ale to on, razem z Dariuszem Gładysiem mnie tam ściągnął.

W jak Wisła – Kiedy byłem młodszy oglądałem Wisłę w europejskich pucharach. Nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś będę tu grał. Jest to więc dla mnie wyzwanie, ale czuję, że mogę temu wyzwaniu sprostać.

Z jak założenia – Jeśli chodzi o ten sezon założenia są proste - chciałbym występować w każdym meczu i pomagać drużynie w osiąganiu dobrych wyników. W każdym meczu chcielibyśmy zdobywać 3 punkty, bo to dla zespołu jest najważniejsze.

MICHAŁ KRUPIŃSKI


Blog - Kuba Błaszczykowski
Pozostałe blogi
Blog - Justyna Żurowska-Cegielska
Blog - Radwansport
Blog - Karolina Surma
Blog - Tomasz Sarara