Wydarzenie

Pogrom w finale! Juniorzy Wisły Kraków Mistrzami Polski!

Dodano: 2014-06-25 22:48:33 (aktualizacja: 2014-07-02 23:59:27)
Michał / WislaLive.pl

Drużyna juniorów Wisły Kraków pokonała w drugim finałowym meczu Cracovię Kraków 10:0 i zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów!

Drugi mecz finału Centralnej Ligi Juniorów odbył się na boisku przy ulicy Kałuży. W pierwszym meczu Wisła wygrała 2:1 i na stadion Cracovii jechała z psychiczną przewagą.

Po niedzielnym meczu na R22 trener Dariusz Marzec mówił: „Mamy przed sobą rewanż i z pewnością nie będziemy się zamykać, bronić. Naszym celem, tak jak w Poznaniu, będzie zdobycie bramki, chcemy grać swoje. Ja wierzę w drużynę, znam jej potencjał i wiem, że jesteśmy lepsi. Na Kałużę jedziemy po zwycięstwo”. Nie rzucał słów na wiatr. Jego podopieczni od pierwszych minut rzucili się na zespół „Pasów”.

Już w 7. minucie Tomasz Zając dośrodkowywał przed pole karne, do piłki dopadł Kamil Kuczak i z ponad 16 metrów uderzył w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od nóg jednego z obrońców Cracovii i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Kobyłki. Nie minęło 120 sekund a ten sam zawodnik celebrował drugiego gola – tym razem Kamiński zagrał do zbiegającego do środka Kuczaka, a popularny „Kuczi” przerzucił piłkę nad golkiperem gospodarzy. Grający z nr. 7 zawodnik chciał skompletować hat-tricka i zrobił to jeszcze przed przerwą, bowiem w 27. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Kolanko.

Kilka minut później w poprzeczkę trafił Szywacz. Jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Kamiński. Nie wiadomo czy chciał strzelać czy dośrodkowywać, ale piłka zmierzała w kierunku bramki i błędna interwencja Kobyłki spowodowała utratę kolejnej bramki. Zespół Pawła Zegarka w pierwszej połowie tylko kilka razy znalazł się pod bramką Zająca, ale nie były to groźne sytuacje.

Szkoleniowiec „Pasów” w trakcie przerwy wprowadził kilka zmian i wydawało się, że gospodarze powalczą jeszcze o lepszy rezultat. Cios nadszedł jednak z drugiej strony – Kościelniak dośrodkował do Żemło, który głową trafił do bramki Kobyłki. W 51. minucie było już 6:0 – prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Zając, „objechał” Kobyłkę i jednego z obrońców Cracovii i pewnym strzałem po ziemi zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Nonszalancje bramkarza „Pasów” zemściła się na nim 5 minut później. Długo zwlekał z wybiciem piłki, a kiedy to zrobił trafił wprost pod nogi jednego z Wiślaków, ten zagrał do „Zajączka”, który pewnym lobem zdobył kolejną bramkę dla „Białej Gwiazdy”.

W 59. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Marszalik i zaliczył istne wejście smoka. Już w pierwszej akcji po wejściu na murawę znalazł się w odpowiednim miejscu i z bliska skierował do bramki piłkę, którą piętą musnął Kościelniak. Zespół Pawła Zegarka przegrywając 0:8 zaczął tracić nerwy i w 62. minucie spotkania po faulu na prawej stronie czerwoną kartkę otrzymał Dudek. Po niecałym kwadransie przebywania na boisku Marszalik miał udział w kolejnym golu dla Wisły – to właśnie on był faulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podbiegł Zając kompletując tym samym hat-tricka.

Ostatnią bramkę dla Wisły, w 78. minucie, zdobył Przemysław Lech. Na dziesięć minut przed końcem spotkania czerwony kartonik obejrzał Kobyłka i między słupkami zmuszony był stanąć zawodnik z pola – Michał Bartosz. Wiślacy mimo kilku okazji nie zdołali już zdobyć kolejnej bramki. Niemniej jednak zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Puchar z rąk prezesa PZPN odebrał kapitan Wisły, Przemek Lech. Gratulujemy!

Finał CLJ: Cracovia – Wisła 0:10 (0:4)